karnaval-yiyeckekler

Organizasyonlarınızda ve etkinliklerinizde karnaval yiyeceklerin davetlilere ücretsiz olarak dağıtılması, organizasyona zengin bir hava katacaktır.

Nilüfer Organizasyon olarak organizasyonlarınızda, düğün, sünnet, şölen ve toplantı gibi özel günlerinizde, hijyen ve sağlık kurallarından ödün vermeden karnaval yiyecekler hizmeti sunuyoruz.

Kostümlü kişiler tarafından ücretsiz dağıtılan karnaval yiyeceklerin bir diğer adı da nostaljik yiyeceklerdir.

Nostaljik yiyeceklerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz:

Pamuk şekeri arabası: Pamuk şekeri makinesi ile elde edilen pamuk şekeri tahta çıtalara sarılarak, çocuk-yetişkin isteyen herkese kostümlü eleman tarafından dağıtılır.
Popcorn, Patlamış mısır arabası: Patlamış mısır makinesi ile mısırlar taze-taze patlatılarak dağıtılır. Popcorn kutuları ile kostümlü elemanı tarafından ücretsiz olarak ikram edlir.
Macuncu: Çeşitli baharatlar ve şifalı otlardan oluşan geleneksel bir tatlı türüdür Osmanlı Macunu. Etkinliklerde minikler kadar büyüklerin de ilgiyle tadacağı tatlı ikramıdır. Kostümlü eleman tarafından tahta çubuklara sarılarak dağıtılır.
Osmanlı şerbetçisi: Şerbet güğümünde kostümlü şerbetçi tarafından bardaklarla ikram edilir. Osmanlı şerbeti, demirhindi şerbeti, ve çeşitli meyve şerbetleri seçeneklerimiz mevcuttur.
Gözlemeci: Peynirli, patatesli, kymalı gözleme çeşitleri organizasyonlarda anadolu kadınlarının yöresel kıyafetleri ile pişirilip ikram edilir.
Kahveci güzeli: Cariye kostümü giymiş bayan eleman tarafından kahve arabasında pişirilen türk kahveleri cezvelerden fincanlara aktarılarak tepsilerle dağıtılır.
Kestane arabası: Kestaneler kestane arabasında pişirilip taze ve sıcak bir şekilde dağıtılır.
Bozacı: Boza, darı irmiği, su ve şekerden üretilen bir kış içeceğidir. Bilinen en eski Türk içeceklerinden biridir. Organizasyonlarda kostümlü eleman tarafından ücretsiz dağıtılır.
Şıracı: Şıra, olgunlaşmış üzümlerden değişik usullerle elde edilir. Şıralar, şerbet güğümlerinde davetlilere ücretsiz olarak, kostümlü eleman tarafından dağıtılır.
Osmanlı Macuncusu: Baharatların karışımıyla elde edilen tarihi bir tatlımızdır. Çocuklar gibi yetişkinlerinde ilgisini çeker. Nostaljik kostümlü elemanlar tarafından ahşap çubuklara sarılarak dağıtılır.
Sahlepçi: Sahlep arabası ile yine kostümlü eleman tarafından taze ve sıcak olarak hazırlanıp ikram edilir.

Ürünlerimiz özel arabalarında ve güğümlerde sınırsız olarak dağıtılır.

Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.